Jdi na obsah Jdi na menu
 


O plemeni

Německý špic 

 

PLEMENO:
FCI V. - Špicové a primitivní typy

 

Německý špic existuje v 5 variantách:
1.)Německý špic vlčí 
2.)Německý špic velký 
3.)Německý špic střední 
4.)Německý špic malý 
5.)Německý špic trpasličí 

PŮVOD:
Německý špic je potomkem psů z doby kamenné, tzv. „Peat Dogs“- rašelinových psů a starověkých špiců, nejstarších psů ve střední Evropě. Četné další chovy vznikly či byly vyšlechtěné právě z nich.


POPIS:
Německý špic upoutá pozornost díky své krásné srsti, která má díky hustému podsrstí odstátý efekt. Obzvláště působivý efekt mu dává hustá hříva kolem krku a hustý ocas, nesený v odvážném zatočení přes záda. Jeho liščí hlava s ostražitýma očima, malým zašpičatělým čenichem a blízko posazeným a ušima, dává špicovi jedinečný charakteristický troufalý zjev.Hlavu má středně velkou, při pohledu shora je nejširší vzadu a směrem k čenichu se zužuje až do zašpičatění nosu. Stop je mírně vyznačen, nikdy není ostrý. Nos je zakulacený, malý, čistě černý, u hnědých špiců je hnědý. Čenich je delší, ne však nijak příliš, je výrazný, avšak v půvabné proporci k lebce.  Líce má mírně zakulacené, nejsou nijak vyčnívající. Oči jsou středně velké, podlouhle tvarované, mírně šikmo posazené a tmavé. Oční víčka jsou černá, u hnědých špiců jsou tmavě hnědá. Uši jsou malé, vysoko posazené, relativně blízko posazené, trojúhelníkové, špičaté, na koncích pevné, jsou vždy nošené vzpřímeně. Středně dlouhý krk, je široce posazený do ramen, mírně klenutý, pokryté silnou a hustou srstí, zformované do hustého okruží či límce. Bedra má silná a široká. Hruď má hlubokou a dobře vyvinutou. Ocas je vysoko posazený, středně dlouhý, přímo od kořene je zatočený nahoru a dosahuje až na záda, pevně leží přes ně a je pokrytý velmu huňatou a chundelatou srstí, dvojité zvlnění na jeho konci je tolerované. Přední končetiny má rovné, dosti daleko posazené. Lopatky jsou dlouhé, ramena dobře položená a pevně připojená k hrudi. Předloktí jsou v poměru k tělu středně dlouhé, statné a zcela rovné, zadní části předloktí jsou dobře pernaté. Přední tlapky jsou co možná nejmenší, zakulacené a uzavřené, tzv. Kočičí, s dobře klenutými prsty. Drápky i polštářky jsou černé, u hnědých psů jsou hnědé.

 


VÝŠKA:
Německý špic existuje v 5 velikostních variantách:

1.)Německý špic vlčí: Má v kohoutku 49 cm, s tolerancí +/-6 cm.
2.)Německý špic velký: Má v kohoutku 46 cm, s tolerancí +/- 4 cm.
3.)Německý špic střední: Má v kohoutku 34 cm, s tolerancí +/- 4 cm.
4.)Německý špic malý: Má v kohoutku 26 cm, s tolerancí +/- 3cm.
5.)Německý špic trpasličí: Má v kohoutku 20 cm, s tolerancí +/- 2 cm.
 

Německý špic má dvojí srst:
1.) krycí srst: - je dlouhá, rovná, stojící
2.) podsrstí: - je krátké, husté, jakoby vlněné

CHARAKTER:
  Německý špic je vždy pozorný, živý a veselý pejsek, který je svému majiteli výjimečně oddaný. Je velmi učenlivý a snadno se cvičí. Jeho nedůvěra k cizincům a nedostatek dravého instinktu z něho dělá vynikajícího hlídače doma i na zahradě. Není bázlivý ani agresivní. Lhostejnost k počasí, statnost a dlouhověkost jsou jeho nejvyjímečnějšími znaky.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

špic

(Lenka, 23. 3. 2013 22:48)

Sháním německého špice v okolí Příbrami.Najde se někdo?Díky

špicl

(Lída, 26. 3. 2012 11:43)

Jak ho odnaučím dělat toaletu doma Já sním chodím každé 3hodiny a přesto to udělá doma Třeba 23krát za sebou

Re: špicl

(Soňa, 29. 6. 2012 23:08)

Můj špic to dělá taky, pořád mi dělá někde značky, je natolik chytrý, že to dělá nenápadně na méně viditelných místech a já na to přijdu vždy později. Chodím ho venčit pravidelně a na veterině mi řekli, že to nedělá proto, že by neudržel moč, ale je hodně dominantní a takhle si značkuje své území a pravděpodobně už nepřestane.. :-(

Re: Re: špicl

(Sára, 28. 12. 2012 12:21)

A neprotestuje proti něčemu?

špic

(ada, 23. 9. 2012 12:34)

chci mít špice malého ale měla bych ho venku takže by mi takové problémy nedělal ale je pravda že já bydlím na vesnici. Jsem sice ještě malá (je mi 11) ale určitě bych se o něho dokázala postarat.